• ŚDM Panama 2019, ogłoszenie i zachęta

  ŚDM Panama 2019, ogłoszenie i zachęta

           Drugie po pierwszym ogłoszenie dla wyjeżdzających do Panamy.

           Pierwsze spotkanie parafialne dwudziestu jeden biegnących do Panamy odbędzie się w poniedziałek, 5 lutego br. po wieczornej Mszy św. (o 19.15) w sali nr 4. Obecność w czasie tego spotkania jest bezwzględnie obowiązkowa. Jak w terminalu lotniczym przed odlotem, a nawet jeszcze ważniejsza. Samolot bowiem odleci bez nieobecnych. Natomiast my nie rozpoczniemy spotkania dla tych, którzy przyjdą dopóki nie zjawią się nieobecni. Załóżmy, że któryś z uczestników spóźni się 15 minut. Strata czasu wszystkich oczekujących na marudera sięgnie pół dnia. Nie możemy sobie pozwalać na taką obojętność i bałaganiarstwo.
           Nie mieliśmy też do tej pory okazji spotkać się wszyscy razem. To niedopuszczalne. Musimy znać się. Musimy sobie ufać. Musimy siebie słuchać i nauczyć się wypełniać polecenia.  Musimy siebie nawzajem szanować. Musimy szanować życzliwość naszych sympatyków, o której więcej poniżej.
           Po tym spotkaniu planujemy, by młodzi cyklicznie zaprezentowali na naszej stronie siebie, swoje marzenia i pasje.        

           Zachęta dla sympatyków udziału młodych w ŚDM w Panamie w 2019 roku         

           Parafialna grupa wyjeżdżających na ŚDM do Panamy liczy obecnie 21 osób. Nasza grupa jest jedną z najliczniejszych, parafialnych grup w Archidiecezji Krakowskiej. Włączona jest w większą grupę nowohucką. Grupie towarzyszy duże zainteresowanie ofiarodawców. W ostatnich dniach otrzymaliśmy wpłatę w gotówce 1000 PLN jednej z osób, pragnącej zachować anonimowość i jednocześnie deklarację kolejnych miesięcznych wpłat, tak, aby docelowo sfinansować wyjazd jednego z uczestników. Ktoś inny przelał na konto Panama-zbiórka kolejne 1000 PLN. Notujemy też wiele mniejszych, regularnych wpłat.
           Bieg młodych do Panamy trwa.
           Dopingowani życzliwością ofiarodawców, sami zdyscyplinowani i uporządkowani dobiegną niezawodnie. Kanapa, jako symbol nadmiernej wygody, stagnacji, opieszałości dalej nie będzie im potrzebna.
 • Panama bliżej? Tak, na ostatnim wirażu przed...

  Panama bliżej? Tak, na ostatnim wirażu przed...
           
           Młodzi w naszej parafii właściwie nigdy nie rozsiedli się na Franciszkowej kanapie. Gdyby się na niej rozsiedli, nie podejmowalibyśmy tematu, bo podnieść ich komukolwiek innemu, bez ich zgody, byłoby niemożenie trudno.
           Tymczasem oni biegną. Zawsze byli zdolni do religijnego wyczynu. Teraz marzą, by polecieć na ŚDM do Panamy dokładnie za rok, w drugiej połowie stycznia 2019 roku. Od ponad roku, czyli bezpośrednio po ŚDM Kraków 2016 pomagają starszym, organizują festyny, jarmarki świąteczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, prowadzą szkółkę niedzielną dla przedszkolaków, opiekują się dziećmi. O wszystkim, co robią, by pozyskać środki na wyjazd, można przeczytać na bieżąco na stronie Bożego Młyna. Młodzi nie stosują cennika za usługi. Przyjmują dobrowolną ofiarę, najczęściej od osób starszych. Pracę wykonują również bezinteresownie. 
           Parafialna grupa wyjeżdżających na ŚDM do Panamy liczy obecnie 21 osób. W ostatnim miesiącu skurczyła się o 15 osób, które nie mogły zagwarantować, że wpłacą choćby połowę ceny za wyjazd. Mimo wszystko nasza grupa jest jedną z najliczniejszych, parafialnych grup w Archidiecezji Krakowskiej. Włączona jest w większą grupę nowohucką. Nie wyobrażamy sobie, żebyśmy jako parafia w czasie kolejnych ŚDM w Pamama City, w czasie światowego spotkania młodych katolików z papieżem nie mieli swoich przedstawicieli. 
          To, co spowalnia bieg młodych ku Panamie na ostatnim wirażu, to pieniądze. Każdy uczestnik powinien wpłacić 7 tys. zł., w tym do końca lutego br. połowę sumy, by zapłacić za bilety lotnicze. To dużo. Pracuję i zarabiam od blisko trzydziestu lat i nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek na dwutygodniowy wyjazd wydał 7 tysięcy. Łącznie dla naszej grupy potrzeba 147 tys. zł. Młodzi gwarantują wpłatę 80 tys. Reszta drastycznie nadwyręża możliwości ich rodzin. Każdy uczestnik wpłacił do tej pory po 400 zł. bezzwrotnego wpisowego. 
         Pierwsze spotkanie parafialne biegnących do Panamy planujemy na 5 lutego br. po wieczornej Mszy św. w sali nr 6. Po tym spotkaniu młodzi cyklicznie zaprezentują u nas siebie, swoje marzenia i pasje.
           Bieg młodych do Panamy trwa.
           Zmobilizowani, dopingowani, wsparci każdym grosikiem  sponsora dobiegną niezawodnie. Kanapa dalej nie będzie potrzebna.
 • Minął termin zgłoszeń wyjeżdżających na ŚDM 2019 do Panamy

  Minął termin zgłoszeń wyjeżdżających na ŚDM 2019 do Panamy
         Dzisiaj (30 listopada) zakończyliśmy zapisy wyjeżdżających do Panamy na ŚDM 2019. Dwudziestoosobowa grupa młodych od św. Jana Kantego ma zamiar dołączyć do większej grupy nowohuckiej pod opieką ks. Jacka Bernacika i ks. Krzysztofa Porosły. Większy może więcej.
         Łącznie będzie nas około stu dwudziestu osób. Musimy popracować, by w banerze organizacji wyjazdu ująć obok bieńczyckiej Arki i innych kościołów nowohuckich również naszą łódź podwodną. Przy podróży przez Atlantyk może się przydać ; ) Żartowałem. Teraz na serio. 

           Informacje dla pielgrzymów: do terminarzy należy wpisać:
  • 19 grudnia br. o godzinie 19.00, w parafii św. Józefa na Osiedlu Kalinowym, pierwsze spotkanie organizacyjne
  • 1 stycznia 2018 r. pierwsze z czterech spotkanie modlitewne tamże, na które złożą się: o 18.00 Msza św., o 19.00 Akatyst i o 20.00 konferencja
        Wszystkie aktualne szczegóły, jak i zapowiedzi pozyskiwania szczegółów znajdziemy na stronie poświęconej wyjazdowi naszej grupy. Od roku parafia św. Jana Kantego posługuje się kontem PANAMA-ZBIÓRKA, na które należy wpłacać wszytkie raty wpłat pielgrzymów od św. Jana Kantego. Z tego konta wspólnie będziemy dokonywać wpłat na konto grupy nowohuckiej, czy bezpośrednio na konta organizatorów naszego wyjazdu.
        
        Informacje dla życzliwych i sponsorów, co zwykle dotyczy tych samych osób: Prosimy o stałą modlitwę w intencji sprawnej organizacji wyjazdu, pobytu i powrotu z Panamy jak również bezpiecznego i owocnego przeżycia ŚDM przez młodych pielgrzymów. Na wskazanym powyżej koncie młodzi  i ich dziesięciu szczodrych sponsorów zgromadzili do 30 listopada 12 855 zł. Wpłat dla dwudziestu młodych od św. Jana Kantego można dokonywać stale. Będą wdzięczni za każdą kolejną złotówkę.
        To co? Hasta luego amigos! : )
 • 1